Haber

Lapseki’de Filistin’e destek yürüyüşü düzenlendi

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde Filistin’e takviye yürüyüşü düzenlendi.

Milli İrade Platformu’nun Çarşı Meydanı’nda başlattığı yürüyüşe Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Başkanı, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Engin, İl Genel Meclis üyesi Halil Özer, İlçe Müftüsü Rahmi Pak, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. . .

Ensar Vakfı Lapseki Şube Başkanı İsmail Deveci, Şehitler Camii önünde sona eren yürüyüşün ardından grup adına yaptığı açıklamada, Filistinlilerin yaşadığı insanlık dışı trajedinin tarihte eşi benzeri olmadığını söyledi.

Filistin halkının tüm haklarının elinden alındığını, açlığa, susuzluğa ve yoksulluğa terk edildiğini, kardeşleri tarafından yalnız bırakıldığını, uluslararası hukuk olmadan hayatta kalmaya çalıştıklarını belirterek, Deveci şunları söyledi:

“Filistin halkının sessizce ölmekten ya da savaşarak ölmekten başka çaresi yoktur. Başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devleti kurulmalıdır. Filistin yalnız değildir. Özellikle Türkiye her zaman tüm varlığıyla Filistin’in yanında olmuştur ve olmaya devam edecektir. Bir Milli İrade Platformu olarak Filistin davasına sarsılmaz bir şekilde destek olacaktır.” “Savunmaya devam edeceğiz. Katliam ve soykırıma sessiz kalmayacağız.”

Basın açıklamasının ardından Filistin’de hayatını kaybedenler için dua okundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu